ویژگی‌های نسخه‌ی جدید نرم‌افزار پیامک فارسی اعلام شد

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: جامعه اطلاعاتی - ارتباطات

 

نسخه‌ی ویرایش شده‌ی نرم‌افزار پیام‌رسان فارسی (نرم‌افزار ارسال و دریافت پیامک فارسی) روز گذشته (31 تیرماه) توسط مرکز تحقیقاتی فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته‌ی دانشگاه صنعتی شریف به عنوان پیمانکار این نرم‌افزارعرضه و به شرکت ارتباطات سیار ارسال شده و به زودی برای دانلود برروی سایت شرکت ارتباطات سیار قرار داده می‌شود.

به گزارش خبرنگار ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ویژگی‌های نسخه‌ی ویرایش شده‌ی نرم‌افزار پیام‌رسان فارسی در مرکزتحقیقات فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته‌ی دانشگاه صنعتی شریف تشریح شد.

نرم‌افزار پیام‌رسان یک سرویس ارزش‌ افزوده برای ارسال و دریافت پیامک‌های فارسی با حجم بالاست که امکاناتی از قبیل فشرده‌سازی تا 200 کاراکتر در یک پیامک، امکان دسترسی به دفترچه تلفن، امکان درج شکلک‌ها، درج تاریخ شمسی در پیام‌ها، اضافه شدن جعبه‌ی ذخیره پیام‌ها، امکان ویرایش الگوها، اضافه کردن میانبرها به منوها، گزینه‌ها و صفحات و درج آیکون‌های گرافیکی نشان دهنده‌ی وضعیت پیامک‌ها در جعبه‌ها دارد.

از دیگر ویژگی‌های این نرم‌افزار درج تعداد پیام‌های خوانده نشده، ارسال نشده و پیش‌نویس در جلوی جعبه‌ها، تسهیل تایپ با صفحه کلید فینگیلیش، امکان تنظیم سرعت تایپ، اجرای خودکار برنامه با دریافت پیامک (بدون سوال از کاربر)، حذف سوال‌ و جواب‌های امنیتی از کاربر هنگام اجرای برنامه یا ارسال پیامک اعلام شده است.

ظاهرا در نسخه‌ی دوم این نرم‌افزار قابلیت delivery Report یا گزارش رسیدن پیغام تعبیه شده اما به گفته‌ی دست‌اندرکاران استفاده از آن نیازمند تغییراتی در سرورهای مراکز پیامک (SMSC) است که در صورت انجام این تغییرات توسط شرکت‌های نگهداری سرورهای مراکز پیامک همراه اول، این ویژگی بلافاصله در نرم‌افزار فعال خواهد شد.

نسخه‌های تکمیل یافته‌ی نرم‌افزار پیامرسان فارسی به مرور زمان ارایه خواهد شد که از طریق وب‌سایت همراه اول در دسترس قرار می‌گیرد.

از جمله مواردی که باید مشترکان به آن توجه داشته باشند این است که برای ارسال پیامک‌های فشرده، نرم‌افزار پیام‌رسان باید در هر دو طرف گیرنده و فرستنده نصب شده باشد و برای ارسال پیامک غیرفشرده نیازی به نصب نرم‌افزار در هر دو طرف نیست و پشتیبانی گوشی تلفن همراه کاربر از زبان فارسی هم لازم نیست.

به گزارش ایسنا این برنامه به هیچ وجه، در بخش پیام‌های رسیده‌ گوشی نه پیامکی اضافه کرده و نه کم می‌کند؛ تمامی پیامک‌های ارسالی و دریافتی برنامه‌ی پیام‌رسان، صرفا از داخل خود این برنامه قابل دسترسی و مشاهده هستند.

ارسال غیرفشرده مخصوص گیرنده‌هایی است که برنامه‌ی پیام‌رسان را برروی گوشی ندارند که پیام‌های غیرفشرده دقیقا همسان با ارسال پیامک معمولی بوده و از نظر هزینه و محدودیت تعداد نشانه‌های قابل ارسال برابر پیامک معمولی است.

به گفته‌ی دست‌اندرکاران همچنین تمامی گوشی‌های سیمبین‌دار قابلیت اجرای برنامه‌های جاوا را دارند که برای اطلاع از چگونگی نصب و اجرای برنامه‌های جاوا برروی این گوشی‌ها باید به دفترچه‌ی راهنمای آن‌ها یا بخش خدمات پس از فروششان مراجعه شود.

همچنین برای گوشی‌هایی که دکمه C ندارند، برای پاک کردن متن یا شماره، نسخه‌ای از برنامه‌ی مخصوص این نوع از گوشی‌ها ارایه شده که باید این نسخه نصب شود.

/ 1 نظر / 26 بازدید
مسعود

ممنون که وبلاگ من را به لینک هایتان اضافه کردید. من هم وبلاگ شما را لینک کردم.