نسخه‌ جدید نرم‌افزار پیامک فارسی آماده شد

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: جامعه اطلاعاتی - ارتباطات

 

نسخه‌ی جدید نرم‌افزار پیامک فارسی با امکان دسترسی به دفترچه‌ی تلفن، امکان درج شکلک در پیام‌ها و درج تاریخ شمسی در آن‌ها و اضافه شدن جعبه ذخیره‌ی پیام‌ها به شرکت ارتباطات سیار ارسال شد.

دکتر حمیدرضا ربیعی - مدیر مرکز تحقیقات فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف - در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: نسخه‌ی دوم نرم‌افزار پیامک فارسی طبق وعده‌ آماده است و امروز به شرکت ارتباطات سیار ارسال خواهد شد.

وی گفت: مشکلات و نقص‌های نسخه‌ی آزمایشی نرم‌افزار که توسط کاربران عنوان شده بود، برطرف شده و علاوه بر آن ویژگی‌های جدیدتری نیز به نسخه‌ی دوم این نرم‌افزار اضافه شده است.

به گفته‌ی او در این ویرایش امکان ویرایش الگوها، اضافه کردن میانبرها به منوها و گزینه‌ی صفحات و درج آیکن‌های گرافیکی و از طرفی درج تعداد پیام‌های خوانده نشده یا ارسال نشده یا پیش‌نویس از دیگر ویژگی‌ها محسوب می‌شود.

او گفت: تسهیل تایپ با صفحه‌ی فینگیلیش نیز از دیگر ویژگی‌ها محسوب می‌شود که به این وسیله می‌توان در صفحه‌ی کلید با تایپ کردن حرف لاتین «M» حرف فارسی «م» را تایپ کرد.

موسس مرکز تحقیقات فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف امکان تنظیم سرعت تایپ و کم یا زیاد کردن آن را از دیگر مواردی برشمرد که در این نرم‌افزار در نظر گرفته شده است.

/ 1 نظر / 31 بازدید
محمد

سلام عالی بود . استفاده کردم ممنون مرسی به وبلاگ منم سر بزن خوش حال میشم